MUTLU MAKİNA

Tarihçe

Mutlu Mermer Makinaları İmalat Sanayii'nin temelleri, 1949 yılında Bucak Kuşbaba Köyü'nde doğan AHMET MUTLU tarafından atıldı. Bu zorlu yolculuğa günümüzden 50 sene önce 1960'lı yıllarda Toma Birlik firmasında çırak olarak çalışmasıyla başladı.

Yetenekli ve zeki biri olması sayesinde kısa sürede burada toma ustası oldu. 1960-1978 yıllarında bu firmaya emek verdi. Daha sonra plastik boru imalatı yapan bir firma olan Çağlar Plastik'ten çağrıldı. 1978-1983 yılları arasında bu firmada usta başı olarak görev aldı. Burada yaptığı birikimler ile Antalya'nın Korkuteli ilçesine kendi işini kurmak üzere bir atölye açtı. Bu atölyede ilk olarak civata imalatına başladı. Daha sonra küçük ebatlı traktör imal ederek makina imalatı konusunda deneyimini arttırdı.

1983-1989 yılları arasında Korkuteli ilçesinde sürdürdüğü çalışmalarını, Bucak ilçesine sanayileşmenin gelişmesi sebebiyle taşınmaya karar verdi. 1989 yazında Bucak ilçesine gelen AHMET MUTLU bu bölgede sektörünün ihtiyaçlarına cevap verecek makinalar imal etmeye başladı. 1989-1998 yılları arasında 4 Ayak Este Blok Kesme Makinası, Baş Kesme Ebatlama Makinası, Yan Kesme Makinası, Klasik Silme Makinası ve Portal Vinç üretimlerini oluşturdu. Kurucumuz AHMET MUTLU'nun vefatı ile yönetimi ikinci kuşaktan HÜSEYİN ve SÜLEYMAN MUTLU devraldı.

Mutlu Mermer Makinaları İmalat Sanayii, günümüzde yarım asırlık tecrübesi ile ilk günden beri üretimde değişmeyen titizliği, gücünü aldığı kurumsal değerleri, geniş ürün yelpazesi ve yıllar boyunca yapılan değerli çalışmalarla günümüzde 3000 m2 kapalı alan organize sanayii bölgesinde faaliyette bulunacak olan 10.000 m2 açık alanla Mısır, Suudi Arabistan, Rusya, Libya, Tunus, İtalya gibi dış ülkelere ihracatını oluşturmuştur.

Mermer makinaları sektöründe ülkemizin önemli markalarından biri haline gelmiştir. Şirketimizin uzun vadedeki hedefleri ise ülkede sanayisine katkıda bulunmak, mermer işleme tesislerinin daha teknolojik ve kaliteli makinalarla donatılmasını sağlamak. Sadece ülkemizde değil Dünya'da alanında marka haline gelmektir.